Nebankovní hypotéky

Pokud si potřebujete pořídit peníze na bydlení a banka Vás odmítla, řešením jsou nebankovní hypotéky, kteří nabízejí nebankovní společnosti. V podstatě jde o hypoteční produkt, který má podobné vlastnosti jako běžná hypotéka z banky, avšak určitá specifika ho od ní odlišují a díky tomu je dostupnější pro více lidí. Na druhou stranu, i při tomto úvěru se platí dost vysoké úroky a třeba si promyslet, zda se nevyplatí raději brát úvěr z banky než z nebankovní společnosti.

U tohoto produktu si třeba říci, že bychom si neměli plést hypotéky a pouze úvěry ručené nemovitostí. Při běžných nebankovních půjčkách, při kterých ručíme nemovitostí, je rozdíl v tom, že se nejedná o účelové úvěry na zajištění bydlení, ani o dlouhodobé úvěry a tedy ani úroková sazba není tak příznivá jako při hypotéce. Navíc, při hypotéce i při nebankovní společnosti třeba dokladovat příjem a díky tomu je riziko pro věřitele již níže.

Nebankovní hypotéky vázané na nemovitost

Nebankovní hypotéky jsou tedy úvěry, které jsou vázány na koupení nemovitosti. Na jejich získání potřebujete dokladovat příjem ať už potvrzením od zaměstnavatele nebo výpisem z účtu a také musíte ve prospěch nebankovky založit danou nemovitost, kterou kupujete. Po schválení úvěru a všech dokladů podepíšete s nebankovní společností smlouvu o úvěru, zanesete záložní smlouvu na katastr nemovitostí a po zápisu do katastru uvolní nebankovní společnost peníze na účet.

Při těchto úvěrech je ale doba splatnosti kratší než u bankovních. Nebankovní hypotéky mají splatnost do 15 let, ojediněle to může být i více. Úroková sazba je vyšší než v bance, od 8 do 10 %. Výhodou je ale fakt, že i když je nutné dokladovat příjem, nebankovní společnosti nemají tak přísné kritéria prověřování a srovnávání dávky a proto je hypotéka dostupná více. Je tu ještě jeden rozdíl, nebankovní společnosti Vám půjčí jen do 70 % z hodnoty nemovitosti.

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.