Půjčky pro invalidní důchodce

Půjčky pro invalidní důchodce jsou vlastně finanční produkty pro lidi, kteří pobírají nejen invalidní , ale i starobní nebo výsluhový důchod. Poskytují je banky i nebankovní subjekty, každý má ale jiná kritéria. Podle výšky vašeho důchodu se určí i finanční strop pro výšku takové půjčky a proto si můžete půjčit jen tolik, aby vám zůstala dostatečná suma na živobytí. Co se týče těchto druhů půjček, jsou zde určitá omezení vyplývající ze situace.

Pokud máte starobní důchod, banka vám půjčí jen do určitého věku, ve většině případů je to hranice od 65 do 70 let. Nebankovní subjekty mají tuto hranici někdy posunutou o pár let, přičemž ale v obou případech rozhoduje nejen věk, kdy o půjčky pro invalidní důchodce požádáte, ale také věk, který dosáhnete při splacení půjčky. Pokud jste ale mladší a pobíráte invalidní důchod, tak se vás samozřejmě toto omezení netýká. Pojďme dál.

Druhým omezením je částka, kterou si můžete půjčit. Důchodový výměr musíte určitě předložit bance, při půjčkách u nebankovních společností to závisí od situace a toho, kolik si jdete půjčit. Pokud si půjčujete jen pár tisíc korun, postačí zcela předložit důchodový výměr a pak zvolit takové období splatnosti , aby vám i při placení splátky za půjčku sestava minimální částka, která je předepsána na živobytí. Pokud si chcete půjčit ale více peněz, jen výměr už nestačí.

Tehdy je třeba založit nemovitost. Ve většině případů se to týká nebankovních firem, protože banky vyžadují založit nemovitost jen při hypotečních produktech a dlouhé doby splatnosti. Buďte ale velmi opatrní, protože i když vám dá nebankovní společnost delší dobu splatnosti, díky podstatně vyšším úrokem než v bance se vám může stát, že nebudete moci dlouhodobě půjčky pro invalidní důchodce splácet. Zkuste si vždy podívat více nabídek.

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.