Hypoteční úvěr

I když na získání hypotéky jsou v každé bance třeba některé jiné věci, obecně hypoteční úvěr má podmínky velmi podobné podle toho, o jakou hypotéku jde. Pokud si berete klasický hypoteční úvěr, musíte vědět doložit příjem a dokladovat účel. Při americké hypotéce Vám stačí jen vědět doložit příjem, účel dokladovat netřeba. No a při hypotéce bez dokládání příjmu, jak říká název, nemusíte bance předkládat potvrzení o příjmu.

Při všech úvěrech tohoto typu ale třeba založit nemovitost ve prospěch banky. Pokud si chcete půjčit na stavbu domu, musí jít jedině o klasickou hypotéku, přičemž čerpání peněz je postupně a na úvod třeba založit stavbu se základy a obvodovými zdmi přízemí. Pak se uvolní první peníze, Vy můžete pokračovat až do vyčerpání a znovu založit další část domu v rozestavěném stavu. Takto to funguje postupně, dokud dům nepostavíte a celý je založen.

Hypoteční úvěr od Komerční banky

Americký hypoteční úvěr má podmínky výhodné v tom, že můžete bance založit byt či dům a ta Vám půjčí většinou do 60-70 % z jeho hodnoty, aniž požadovala potvrzení toho, jak jste peníze utratili. Při běžné hypotéce od Komerční banky je totiž vyplacení úvěru vázáno na investici do bydlení ať už jako koupě nebo postavení. Hypotéka bez potvrzení o příjmu je také účelově vázána na postavení nebo koupi nemovitosti, bance ale nedokládá příjem, což je výhoda.

V tomto případě Vám totiž banka půjčí pouze do 50% z hodnoty nemovitosti, při běžné hypo je to od 70 do 90 %. Hypoteční úvěr má podmínky úroku od 4 do 7 %, splatnost do 30 let a pokud máte do 35 let a vyděláváte do 1,3 násobku průměrné mzdy, máte nárok na státní bonus pro mladé. Ten Vám na prvních 5 let sníží úrok o 3 %. Minimální doba splácení jakékoli hypotéky jsou 2 až 4 roky a minimálně si musíte půjčit kolem 6.000 Kč od banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.