Hypotéka na bydlení

Pro zajištění financování nákladů, které jsou spojeny s bydlením, slouží hypotéka na bydlení. Tento finanční bankovní produkt je určen všem, kteří vědí dokladovat svůj příjem a také účel využití peněz a založit nemovitost. Existují i určité specifické hypotéky například bez dokládání příjmu nebo účelu použití peněz, avšak nejběžnější hypoteční úvěr je klasická bankovní hypotéka, která slouží buď na koupi bytu nebo domu či na postavení domu.

Na to, abyste peníze získali, musíte založit nemovitost. Ve většině případů se pro tento účel zakládá nemovitost, kterou kupujete. Pokud dům stavíte, tak v takovém případě je čerpání peněz postupné a zakládá se rozestavěná stavba. Jde o dlouhodobý úvěr se splatností až 30 let a díky dostatečnému zajištění přes založení nemovitosti je úroková sazba dost nízká, jen něco od 4 do 6 % ročně. Pokud jste mladý a vyděláváte průměrnou mzdu, je to lepší.

Tehdy totiž máte nárok na státní příspěvek. Hypotéka na bydlení určená pro lidi do 35 let as platem do 1,3 násobku průměrné mzdy u nás je na prvních 5 let zvýhodněná státním příspěvkem ve formě slevy 3 % z úrokové sazby. Platí ale, že si takto můžete půjčit jen do 1 500 000 Kč a maximálně na 70 % ze zastavené nemovitosti. Dalšími úvěry podobného typu jsou americké hypotéky a hypotéky bez dokládání příjmu, které mají své určité vlastnosti.

Americká hypotéka je vlastně běžný hypoteční úvěr, kdy musíte nemovitost založit i dokladovat svůj příjem, ale banka Vám peníze vyplatí, aniž byste museli dokladovat účel použití peněz, takže se jedná o jakýsi bezúčelové úvěr se založením nemovitosti. Hypotéka na bydlení bez dokládání peněz je zas úvěr na koupi bytu či domu, kde není nutné dokladovat příjem, stačí založit nemovitost a dostanete úvěr do 50 % z její hodnoty.

Žádost o hypotéku

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.