Výhodná hypotéka

Půjčit si na bydlení není vždy výhodné. Jaká by měla být výhodná hypotéka, abyste bance co nejméně zaplatili a splatili? Jednoznačně , pro každou situaci je to individuální. Například pokud jste mladý člověk do 35 let, vyděláváte do 1,3 násobku průměrné mzdy a zároveň si chcete půjčit jen do jednoho milionu korun, pak je pro vás nejlepší vzít si hypotéku pro mladé, kde prvních 5 let platíte o 3 % méně na úrocích. Co ale v případě, že podmínky nesplňujete?

Běžný hypoteční úvěr je účelový úvěr na bydlení. Můžete si za něj tedy koupit dům, byt nebo si postavit vlastní nemovitost. Pro toho, kdo nemá problém s doložením dostatečného příjmu a umí zároveň dokladovat použití peněz, je toto určitě výhodná hypotéka, protože nabízí nejlepší úrok na trhu, začínající již při 4 % , samozřejmě podle bonity. Banka Vám půjčí jen do 80 až 90 % procent z hodnoty zastavené nemovitosti, zbytek peněz musíte sehnat jinde.

Pokud máte problém s doložením příjmu, existuje i taková hypotéka bez dokládání příjmu bance, ovšem zde je úrok vyšší o pár procent a tak se nejedná o zrovna nejvýhodnější úvěr. Také existuje i americká hypotéka, kde příjem dokladů, ale zas nemusíte doložit , jak jste utratili peníze z úvěru.

Ani tato hypotéka nepatří sice mezi nejvýhodnější, ale pokud potřebujete peníze bez dokládání účelu a víte založit nemovitost, je to výhodnější možnost úvěru.

Pokud hovoříme o výhodnosti, výhodná hypotéka by měla také splňovat kritéria poplatků. Čili jednak poplatek za vedení úvěrového účtu by měl být minimální nebo žádný, poplatek za vyřízení hypotéky by měl být v ceně hypotéky, neměli byste mít problém s mimořádnými splátkami i v průběhu splácení a úrok by měl být také co nejmenší, ideálně na dolní hranice 4 procent ročně. Takové hypotéky pak lze považovat za poměrně výhodně i pro klienta.

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.