Nebankovní půjčky na směnku

Nebankovní půjčky na směnku jsou v posledních letech stále více nabízené produkty právě od nebankovních společností. Ručení směnkou je pro ně efektivnější než ručení ručitelem, je to pro klienta zároveň i jednodušší, protože mu stačí jen podepsat směnku a nemusí hledat ručitele a oslovovat své známé. Výhodou je také to, že takto získat půjčku je poměrně rychlé. Půjčit na směnku se dá několik tisíc ale i deseti tisíce korun, omezení nejsou.

A co je to ta směnka? Dříve, než si řekneme konkrétní parametry takové nebankovní půjčky na směnku, vysvětlíme si o co jde. Směnka je podle zákonů obchodovatelný cenný papír, který slouží jako dlužní úpis. Ten, co si půjčuje peníze od věřitele, mu podepíše směnku, kde je uvedeno, kolik má zaplatit, v jakém termínu, za jakých podmínek a na jaké číslo účtu. V částce, kterou má zaplatit jsou již započítané všechny úroky a poplatky, jde tedy o půjčku bez poplatků.

Nezaměstnaným doporučujeme půjčky pro nezaměstnané, o kterých jsme psali v poslední článku.

Směnka je zároveň velmi jednoduše vymahatelný právní doklad. Pokud se dlužník zpozdí v splacení směnky, může si být jistý, že věřitel má velmi dobrou možnost, jak se ke svým penězům dostat. Po podání na soud rozhodne ten o okamžitém splacení směnky a to i ve formě exekučního řízení. Pro věřitele a poskytovatele půjčky je to poměrně jednoduše a rychle vymahatelná záruka splacení dluhu. I proto se tento způsob ručení používá více.

Směnkou jsou většinou zaručeny všechny krátkodobé půjčky od nebankovních společností. Ale nejen ty. Nebankovní půjčky na směnku jsou i ty rychle poskytnuté s delší splatností a na vyšší částku. Půjčit si však můžete bez dokládání příjmu, i bez registrů, prostě stačí jen podepsat směnku. Co se týče úroků, mluvíme o celkové částce, kterou musíte vrátit. Směnka se totiž neplatí po částech, ale přesně v jeden datum a celá najednou. Úrok je ale dost vysoký.

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.