Úvěry pro začínající podnikatele

Pokud začínáte podnikat, určitě jste zjišťovali, jaké jsou na trhu úvěry pro začínající podnikatele. O tento produkt má zájem stále více lidí, kteří se pouštějí do vlastního živobytí, avšak pro banky nebo nebankovky se nejedná zrovna o nejlepších klientů. Přesto, jsou zde určité možnosti jak si půjčit i tehdy, pokud ještě jen s podnikáním začínáte a například nemůžete pro banku dokladovat již loňské daňové přiznání.

Řešením jsou některé specifické úvěry.

V případě bank, úvěry pro začínající podnikatele nejsou jako samostatný produkt. Tyto typy půjček však nahrazují bezúčelové spotřební úvěry s úrokem kolem 12 %, kde si umíte půjčit do 600 000 Kč bez ručitele, nicméně je třeba dokladovat příjem z minulé práce nebo alespoň mít za poslední období dostatečný příjem na účtu, který víte dokladovat výpisem z účtu. Díky tomuto způsobu se umíte dostat k penězům z banky se splatností pár let.

Úvěry pro začínající podnikatele u nebankovních společností

Druhým způsobem, jak získat peníze pro zahájení podnikání, jsou nebankovní společnosti. Ty nabízejí pro podnikatele a živnostníky půjčky, pokud vědí doložit alespoň 3 měsíce příjem z podnikání přes faktury a výpisy z účtu.

Pokud takto nepochodíte, můžete zkusit běžné rychlé hotovostní bezúčelové půjčky bez dokládání příjmu. V obou případech ale musíte počítat s vyšším úrokem než v bance, okolo 20 až 25 % a z kratší splatností do 1-2 let.

Nejvýhodnějším způsobem na získání peněz je v České republice je požádat o úvěr u České spořitelny. Tato instituce pomáhá začínajícím živnostníkům a poskytuje úvěry pro začínající podnikatele s výhodným úrokem již od 5 % a se splatností do 3 až 10 let, podle druhu půjčky.

Na vybavení si ale déle počkáte, protože se posuzuje hodně kriterií. Také je možné získat i příspěvek od státu, který má ale také dost vysoké podmínky, avšak jde o nenávratnou pomoc.

Žádejte o půjčku Ferratum online

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.