Úvěry pro začínající podnikatele

Pokud začínáte podnikat, určitě jste zjišťovali, jaké jsou na trhu úvěry pro začínající podnikatele. O tento produkt má zájem stále více lidí, kteří se pouštějí do vlastního živobytí, avšak pro banky nebo nebankovky se nejedná zrovna o nejlepších klientů. Přesto, jsou zde určité možnosti jak si půjčit i tehdy, pokud ještě jen s podnikáním začínáte a například nemůžete pro banku dokladovat již loňské daňové přiznání.

Řešením jsou některé specifické úvěry.V případě bank, úvěry pro začínající podnikatele nejsou jako samostatný produkt. Tyto typy půjček však nahrazují bezúčelové spotřební úvěry s úrokem kolem 12 %, kde si umíte půjčit do 600 000 Kč bez ručitele, nicméně je třeba dokladovat příjem z minulé práce nebo alespoň mít za poslední období dostatečný příjem na účtu, který víte dokladovat výpisem z účtu. Díky tomuto způsobu se umíte dostat k penězům z banky se splatností pár let.

Úvěry pro začínající podnikatele u nebankovních společností

Druhým způsobem, jak získat peníze pro zahájení podnikání, jsou nebankovní společnosti. Ty nabízejí pro podnikatele a živnostníky půjčky, pokud vědí doložit alespoň 3 měsíce příjem z podnikání přes faktury a výpisy z účtu.

Pokud takto nepochodíte, můžete zkusit běžné rychlé hotovostní bezúčelové půjčky bez dokládání příjmu. V obou případech ale musíte počítat s vyšším úrokem než v bance, okolo 20 až 25 % a z kratší splatností do 1-2 let.

Nejvýhodnějším způsobem na získání peněz je v České republice je požádat o úvěr u České spořitelny. Tato instituce pomáhá začínajícím živnostníkům a poskytuje úvěry pro začínající podnikatele s výhodným úrokem již od 5 % a se splatností do 3 až 10 let, podle druhu půjčky.

Na vybavení si ale déle počkáte, protože se posuzuje hodně kriterií. Také je možné získat i příspěvek od státu, který má ale také dost vysoké podmínky, avšak jde o nenávratnou pomoc.

Štítky: , , , , , ,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Bankovní půjčka pro podnikatele | Půjčka OSVČ, reference - 11.5.2015

    […] plusem, proč je půjčka pro podnikatele v bankovním sektoru je zcela jistě to, že máte možnost vybírat z celé řady bank. Můžete tak jít cestou […]

Přidejte odpověď